بارگذاری

انتقام

انتقام

جلب توجه برای انتقام :


همه ما تجربه بحث های بین زوجین را تجربه کرده ایم . یا حداقل در روابط نامزدی با بحث و یا حتی دعوا روبرو شده ایم . که گاهی با واکنش های غلط و نامتعارف کار را از این که هست بدتر می کنیم.


یکی از راه هایی که عموما زوج های جوان آن را انتخاب می کنند انتقام است. که گاهی عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد. اما متاسفانه بیشترین آمار جدایی در دوران نامزدی همین مسئله انتقام است.طبق تحقیقی که در سیدنی درسال ۲۰۰۷ دریکی از دانشگاههای روانشناسی ارائه شدبیش از ۸۰درصد زوج های جوان در برخورد با مشکلات از دو روش اقدام به انتقام کرده بودند:


دسته اول زوج های جوان با ترفندهای کودکانه مثل صحنه سازی وجود نفرسوم و مکتوب کردن و جلوه دادن وجود آن فرد  در زندگی خود سعی در جلب توجه زوج خود کرده تا رابطه خود را از نو شروع کنند. و گاها پس از شروع دوباره اقدام به انتقام میکنند.


دسته دوم زوج ها با کم محلی و کناره گیری از زوج خود٫ سعی در جلب توجه کرده و پس از شروع دوباره رابطه شروع به انتقام گیری و ستزه جویی میکنند.


اما راهکار درست کدام است؟


آیاجلب توجه و جذب طرف مقابل باترفندهای کودکانه وشروع دوباره رابطه باهدف انتقام میتواند یک رابطه را از شکست نجات دهد؟ یا صحبت و مطرح کردن صادقانه مشکل و مراجعه به مشاور خانواده کارساز است؟ آیا رفتار منطقی و گذشت  به معنای زیرپا گذاشتن غرور است؟


نظر و تجربه خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید:

افزودن دیدگاه0